ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8616265
*
nr 861 6265
Spegel
Rektangulär, höjd: 98
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 19:50:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 22:47:51
1
100 kr
24/11 07:32:24
2
150 kr
24/11 18:25:14
3
250 kr
24/11 19:32:31
2
500 kr
24/11 21:01:07
3
400 kr
24/11 21:01:58
3
500 kr
24/11 21:05:04
3
600 kr
25/11 19:45:06
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 861 6265
Spegel
Rektangulär, höjd: 98
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 22:47:51 | 1 | 100 kr |
24/11 07:32:24 | 2 | 150 kr |
24/11 18:25:14 | 3 | 250 kr |
24/11 19:32:31 | 2 | 500 kr |
24/11 21:01:07 | 3 | 400 kr |
24/11 21:01:58 | 3 | 500 kr |
24/11 21:05:04 | 3 | 600 kr |
25/11 19:45:06 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27